MET MİKRODALGA SİSTEMLERİ

Sistem; ürünün çekirdek sıcaklığını yükselterek, minimum pişirme sıcaklığına hızlı ve verimli bir şekilde ulaştırır. Bu da, ürünün dış kısmında daha az nemlenme, daha az ısınma olmasını sağlar, renk ve görüntü değişikliği olmadan ve verimi artırır. Verimin artırmasının yanı sıra envanter gereksinimini de azaltarak toplam üretim maliyetini düşürür. Bunlara ek olarak endüstriyel mikrodalga fırınımızın diğer gıda işleme yöntemlerine göre verimliliği oldukça yüksektir. Esnek ve programlanabilir kontrolü sayesinde istenilen şekilde reçeteler oluşturulabilir. MET’in sahip olduğu özel sensörler sayesinde ürünün bütün seyehati boyunca sıcaklık trendi izlenebilir.

Mikrodalga sadece gıda alanında değil; aperatif gıdalar, baharatlar, biyokütle, endüstriyel köpük, metalürji, elyaf kurutulması, orman ürünlerinin kurutulması, kömürün iyileştirilmesi, boyalar, mermer kurutma, deri kurutma, elyaf kurutma, kağıt kurutma ve karton üretiminde kurutma, seramik kurutma, viyol kurutma ve porselen kurutma gibi daha birçok alanda kullanılır.

Kolay temizlenebilmesi ve izlenebilmesi için sisteme belirli aralıklarla kapı konulmuştur. Mikrodalga fırın, gıdaya uygun paslanmaz çelikten oluşur. Girişinde ve çıkışında yer alan susturucular çevredeki çalışma alanına mikrodalga sızıntısı olmamasını ve sistemin mikrodalga enerjisini güvenilir biçimde vermesini sağlar. MET gerçekleştirdiği saha ölçümleri ile makine çevresindeki kaçak seviyesinin 5 mW/cm2’nin altında olduğunu garanti eder.

Gıda İşleme

Mikrodalga sistemimiz sayesinde gıda ürünleriniz hızlı, ekonomik ve çevre dostu bir şekilde işlenir.

Sterilizasyon

Bakterilerin, virüslerin, enzimlerin vb. inaktivasyonu için mikrodalgaların kullanılması ve diğer malzemelerin sterilizasyonu geleneksel yöntemlere karşı daha yüksek verimlilik, daha hızlı üretim ve düşük üretim maliyeti sağlar.

Malzeme İşleme

Mikrodalga malzeme işleme, kaplamalar, metaller, kaplamalar, FRP, toz metalurjisi ve seramikler gibi çeşitli malzemelere uygulanabilen yeni bir işleme tekniğidir.

Enerji Ürünleri

Malzemelerin Mikrodalga prosesi, mevcut malzemelerin performans özelliklerini geliştirebilecek bir teknolojidir.

Atık İşleme

Suyu ve atık suyu arıtmak için mikrodalga kullanmak çok işlevseldir.

Mikrodalga Süreci Geliştirme

MET Advanced Technology System firmasının benimsemiş olduğu misyon,günümüze kadar hızla büyüyen mikrodalga endüstrisinde yüksek kalitede ve bir çok alanda kullanılmak üzere her tipte mikrodalga sistemi üretmek ve geliştirmektir.