MET MİKRODALGA SİSTEMLERİ

Sistem; ürünün çekirdek sıcaklığını yükselterek, minimum pişirme sıcaklığına hızlı ve verimli bir şekilde ulaştırır. Bu da, ürünün dış kısmında daha az nemlenme, daha az ısınma olmasını sağlar, renk ve görüntü değişikliği olmadan verimi artırır. Verimi artırmasının yanı sıra envanter gereksinimini de azaltarak toplam üretim maliyetini düşürür. Bunlara ek olarak endüstriyel mikrodalga fırınımızın diğer gıda işleme yöntemlerine göre verimliliği oldukça yüksektir. Esnek ve programlanabilir kontrolü sayesinde istenilen şekilde reçeteler oluşturulabilir. MET’in sahip olduğu özel sensörler sayesinde ürünün bütün seyahati boyunca sıcaklık trendi izlenebilir.

metwave 1.0

Mikrodalga sadece gıda alanında değil; aperatif gıdalar, baharatlar, biyokütle, endüstriyel köpük, metalürji, elyaf kurutulması, orman ürünlerinin kurutulması, kömürün iyileştirilmesi, boyalar, mermer kurutma, deri kurutma, kağıt kurutma ve karton üretiminde kurutma, seramik kurutma, viyol kurutma ve porselen kurutma gibi daha birçok alanda kullanılır.

Kolay temizlenebilmesi ve izlenebilmesi için sisteme belirli aralıklarla kapı konulmuştur. Mikrodalga fırın, gıdaya uygun paslanmaz çelikten oluşur. Girişinde ve çıkışında yer alan susturucular çevredeki çalışma alanına mikrodalga sızıntısı olmamasını ve sistemin mikrodalga enerjisini güvenilir biçimde vermesini sağlar. MET gerçekleştirdiği saha ölçümleri ile makine çevresindeki kaçak seviyesinin 5 mW/cm2’nin altında olduğunu garanti eder.

METWAVE 3

METWAVE 3 ürünü de METWAVE ailesinin geliştirilmesindeki ilk prototip sonrası ortaya çıkmıştır. Her bir modülü 16 kW mikrodalga gücüne sahip olan bu ürün, 3 adet modülün yan yana birleştirilmesi ile toplam 48 kW mikrodalga gücüne sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

metwave 3

METWAVE Hibrit

METWAVE ailesinin en önemli özelliklerinden birisi modüler yapıda olmasıdır. METWAVE’in modüllerini oluşturan mikrodalga kaviteleri, endüstriyel tipte 2.45 GHz’de çalışan ufak mikrodalga üreteçlerinin bir araya getirilmesinden oluşmuştur.

metwave 3

Test İstasyonları

Sahip olduğu kontrol sistemleri sayesinde kullanıcı ara yüzünden farklı modüllerde farklı enerji uygulamaya olanak sağlar.

test istasyonları

Özel Ürünler

Mikrodalga ile ısıtmanın en önemli özelliklerinden biri olan ürünün içeriden dışarıya doğru ısıtılması, homojen bir enerji dağılımı sağlar ve ürünlerin daha düşük sıcaklıklarda ısıtılmasına izin verir.

özel ürünler